Това е списък на всички групи и параметри на контролера CW01R66.
След засичане на промяна в сигналните линии на монетния механизъм се изчаква зададеното време за да могат всички линии да се установят в стабилно състояние.
Ако някоя линия е в активно състояние за период по-дълъг от зададения се спира следенето на импулси от нея. След изтичане на зададеното време, устройството спира да очаква импулси от тази линия.
Установява избраните линии в активно състояние. Това е сигнал за монетния механизъм да не приема монети свързани с тези линии. Не всички монетници поддържат тази функция.
За всеки от 16-те монети:
Определя при кои активни линии монетата ще бъде разпозната с тази стойност. Обикновено монетния механизъм подава импулс само на една от шестте си линии според това как е програмиран да разпознава монетите. Възможно е също така да подава и едновременни импулси по няколко линии с което да се поддържа по-голям набор от различни монети.
Определя минимална продължителност на импулса по избраните активни линии за да бъде разпозната монета със тази стойност. Ако монетния механизъм кодира различни монети чрез различни продължителности на импулсите и използвайки една и съща линия, то чрез този параметър ще се отсее импулса със желаната продължителност.
Определя максимална продължителност на импулса по избраните активни линии за да бъде разпозната монета със тази стойност. Ако монетния механизъм кодира различни монети чрез различни продължителности на импулсите и използвайки една и съща линия, то чрез този параметър ще се отсее импулса със желаната продължителност.
Стойност на разпознатата монета в стотинки. Този параметър се използва за информиране на потребителя каква монета е поставил и статистика за направения оборот от машината.
След засичане на промяна във входните линии на бутоните се изчаква зададеното време за да могат всички линии да се установят в стабилно състояние.
Отчитането на входен импулс става при превключването на входа от несвързано състояние към маса - нормално отворен контакт. С промяната на този параметър действието може да бъде обърнато - импулсът се регистрира при преминаването от замасен вход към несвързан - нормално затворен контакт.
В неактивно състояние на машината, всички изходни релета са неактивни, изключени и с отворени изходи. От този параметър тяхното състояние може да бъде обърнато. И те да са включени и със затворен контакт когато са в неактивни.
(!)Всички параметри отчитащи състоянието на релетата, разглеждат тяхното състояние като активно или неактивно, а не като включено или изключено. Единствено този параметър задава връзката активно/неактивно към включено/изключено положение.
Положение на релета при поставяне на монета. Тук може да бъде зададен режим в който веднага да тръгне машината. Или например да бъде включено допълнително оборудване - например осветление.
При превключване от един режим към друг, първо всички релета свързани с новия режим се поставят в неактивно състояние. Изчаква се зададеното време и се активира новото състояние.
Задава дали паузата на машината да трае неограничено време или след даден период наличният кредит да се нулира.
Определя при кои релета ако са в активно състояние зареденото време намалява. Ако никое от избраните релета не е активно, отчитането на време спира и показателя за оставащо време започва да мига.
За всеки от 16-те бутона:
Определя при импулс на кои входни линии ще бъде разпознат бутонна с този код. Обикновено към всеки вход се свързва по един бутон, но е възможно чрез диодно разделяне един бутон да управлява няколко линии и така да се свържат повече бутони.
Определя кои релета да останат активни ако са били активирани. Всички останали ще бъдат преведени в неактивно състояние преди да тръгне да тече времето за превключване на реле. Задаването на дадено реле като „запазващо състоянието си“ и „включено“ има специално предназначение. То действа като превключващо. При всяко натискане на съответния бутон, релето се активира ако е било неактивно или става неактивно ако е било активно.
Определя кои релета да се активират след изтичане на времето за превключване на реле. Задаването на дадено реле като „запазващо състоянието си“ и „включено“ има специално предназначение. То действа като превключващо. При всяко натискане на съответния бутон, релето се активира ако е било неактивно или става неактивно ако е било активно.
Промяна на изходите с времезакъснение. След изтичане на зададеното време променя релетата избрани в следващото поле.
Релета които да променят състоянието си след изтичане на времето.
Промяна на изходите с времезакъснение. След изтичане на зададеното време променя релетата избрани в следващото поле.
Релета които да променят състоянието си след изтичане на времето.
Режим „оператор“ позволява работата на машината без да е необходимо поставянето на монети. Този параметър определя към кой вход е свързан ключа за активирането на режима.
След липса на активност може да се активира реле за определено време за да освободи налягането по линията или пък да пусне въздух за предпазване от замръзване.
Изчакване от последната програма преди да се активира разтоварващото реле.
Продължителност на действие на разтоварващото реле.
Режим „оператор“ позволява работата на машината без да е необходимо поставянето на монети. Този параметър задава тип и цвят на фона на екрана.
За всеки от 16-те реда:
Изглед „оператор“ допуска до 16 реда с текст. Всеки ред може да има собствен размер, цвят и позиция. Вертикалната позиция може да се задава фино или чрез избор на ред съобразно размера на текста.
Режим „авария“ привежда машината в неработно състояние. Тя спира да приема монети и те биват връщани от монетния механизъм. Този параметър задава тип и цвят на фона на екрана.
За всеки от 16-те реда:
Изглед „авария“ допуска до 16 реда с текст. Всеки ред може да има собствен размер, цвят и позиция. Вертикалната позиция може да се задава фино или чрез избор на ред съобразно размера на текста.
Режим „в готовност“ показва че машината е готова за работа и приемане на монети. Този параметър задава тип и цвят на фона на екрана.
За всеки от 16-те реда:
Изглед „в готовност“ допуска до 16 реда с текст. Всеки ред може да има собствен размер, цвят и позиция. Вертикалната позиция може да се задава фино или чрез избор на ред съобразно размера на текста.
При поставяне на монета се активира изглед „налични монети“. Тук се показват натрупаният кредит и време. Този параметър задава тип и цвят на фона на екрана.
Цвят на текста, стойността и времето на поставените монети.
По време на работа на машината, могат да бъдат добавяни още монети. Те ще бъдат изобразени с друг цвят, като допълнение към първоначалните стойности.
Време през което да се показва този изглед. След изтичане на времето се преминава към изглед „работа“. При поставянето на всяка нова монета, отброяването на времето започва отначало.
Допълнителни възможности за промяна на режим налични монети. Може за да се избира дали да се показват оставащата наличност и време.
Режим „работа“ привежда машината в активно състояние, където могат да бъдат избирани различните режими. Този параметър задава тип и цвят на фона на екрана.
При фон, тип „едноцветен“ и „вълни“ този параметър не се използва. При фон, тип „хронометър“ - задава цвета на сектора с оставащо време. Използва се диагонално преливане на цветовете. Този параметър определя цвета в горния ляв край.
При фон, тип „едноцветен“ и „вълни“ този параметър не се използва. При фон, тип „хронометър“ - задава цвета на сектора с оставащо време. Използва се диагонално преливане на цветовете. Този параметър определя цвета в долния десен край.
Цвят на индикатора с оставащо време.
Цвят на текста описващ избраният режим.
Цвят на линията показваща превключване от един режим към друг.
Цвят на линията показваща оставащото време в режим пауза. След изтичане на времето следва нулиране на кредита.
Допълнителни възможности за промяна на работния режим. Може за да се избира дали да се показват оставащата наличност и време.
За всеки от 16-те режима
Текущото състояние на изходните релета определя в кой работен режим е машината и какъв текст ще бъде изведен на екрана.
Име на режима, което ще се изведе на екрана.
При фон, тип „едноцветен“ и „вълни“ този параметър не се използва. При фон, тип „хронометър“ - задава цвета на сектора с изминало време. Използва се диагонално преливане на цветовете. Този параметър определя цвета в горния ляв край.
При фон, тип „едноцветен“ и „вълни“ този параметър не се използва. При фон, тип „хронометър“ - задава цвета на сектора с изминало време. Използва се диагонално преливане на цветовете. Този параметър определя цвета в долния десен край.
Време за работа на машината за един кредит в този режим.
Ако режима не се съвпадне с никой от 16-те кода се прилага това време. Зададеното време е достъпно от системното меню на машината и може да се променя директно.